• (+90) 312 468 25 89
  • Hoşdere Cad. No: 24/4 , 06550 Çankaya/ANKARA
  • info@tek.org.tr

II. TEK-ES Online Burs Duyurusu

Değerli Öğrenciler,

 

Sizler üniversitelerimizin şimdiki ve gelecek dönemlerdeki akademik yapısının temel taşlarısınız. Akademik yaşamın kariyer basamaklarını güvenle ve yetkinlikle çıkmanızı çok önemsiyoruz. Bunun hem sizin bireysel formasyonunuz hem de ülkemizin akademik yaşamının kalitesi üzerinde yapacağı olumlu etki açısından ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Bu amaçla Türkiye Ekonomi Kurumu olarak size evinizden ya da çalıştığınız yerden kolaylıkla erişebileceğiniz bir hizmet sunuyoruz.

 

Sizler için Türkiye Ekonomi Kurumu (TEK) olarak, Covid-19 salgınının hayatımızı kısıtladığı bu ortamda gelen talepleri de dikkate alarak “TEK-ES Online” adını verdiğimiz çevrimiçi Ekonomi Seminerleri eğitim programı oluşturulmuş ve özenle tasarladığımız TEKES Online Programı 4 Ağustos- 13 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Sizlerden gelen yoğun talep üzerine Türkiye Ekonomi Kurumu TEK-ES Online seminerlerini tekrarlama kararı almıştır. Şimdi 24 Mayıs – 3 Temmuz 2021 tarihleri arasında II. TEK-ES online seminerlerini gerçekleştireceğimizi duyurma zamanıdır.

 

TEK-ES Online eğitim programının katılımcıların yüksek lisans veya doktora eğitimlerine yardımcı olacağını, bilimsel alt yapılarını güçlendirmeye katkı sağlayacağını, niceliksel araştırma yöntemlerine ilişkin bilgi ve becerilerini geliştireceğine inanıyoruz. Programı başarıyla tamamlayanlar bilimsel yayın üretme kapasiteleri ve bilimsel literatürü yakından izleyebilme ve katkıda bulunma olanaklarını güçlendirdiklerini göreceklerdir. Ayrıca, son yıllarda özellikle veri bilimi, ekonometrik yöntemler ve iktisat teorisinde ortaya çıkan gelişmeleri öğrenerek bilimsel vizyonlarını genişleteceklerdir.

 

Yaşadığımız bu zor günlerde sizlere destek olmak amacıyla burs programı başlatılmış ve aşağıda belirtilen koşullar üzerinden adil bir değerlendirme yaparak, 12 kişiye çeşitli burs miktarları (2 adet %100, 4 adet %50 ve 6 adet %25) dağıtılacaktır. Bu burslar sadece yüksek lisans ile doktora öğrencilerine verilecek ve bursiyerlerin aktif olarak bir işte çalışmıyor olması gerekmektedir. Ayrıca değerlendirme için başta "Transkript, ALES ve Dil Sınavı Sonuç Belgesi" ile "SGK Tescil ve Sicil Döküm Belgesi" talep edilerek koşulların sağlanması istenmektedir. Sürecin şeffaf ve adil bir değerlendirme ile ilerlemesi için ilgili formu eksiksiz ve etik çerçeve içerisinde doldurmanızı rica eder, TEK-ES Online Ekonomi Seminerleri programında buluşmak üzere saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

Prof.Dr. Hasan KAZDAĞLI

Türkiye Ekonomi Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı

 

Burs başvurusunda bulunmak için lütfen tıklayınız.