Duyurular

TEK Araştırma Ödülü

Türkiye Ekonomi Kurumu’ndan

Doktora Tez Ödülleri

Son Başvuru 9 Ekim 2022


Türkiye Ekonomi Kurumu (TEK), her yıl olduğu gibi 2022 yılında da “Araştırma Ödülü Yarışması” düzenlemiştir. Araştırma ödülleri, 15 Kasım 2021 – 9 Ekim 2022 tarihleri arasında üniversite jürileri tarafından başarılı bulunan iktisat dalındaki tercihen Türkiye Ekonomisi ile ilgili olan tezler arasından seçilen üç Doktora tezine verilecektir. Ek olarak, teşvik ödülleri de verilebilecektir.

Bu yarışmaya katılmak isteyenlerin tezlerini en geç 9 Ekim 2022 tarihine kadar [email protected] e-posta adresine elektronik olarak ulaştırmaları gerekmektedir.

TEK’e başvurusu yapılan tezlerin değerlendirmesini, TEK Yönetim Kurulunun belirleyeceği bir kurul yapacaktır. Birinci seçilen doktora tezine 6.000 TL, ikinci seçilen teze, 5.000 TL, üçüncü teze de 4.000 TL ödeme yapılacaktır.

Sonuçların Açıklanma Tarihi: 02/12/2022


Önemli Not:

Tez sahiplerinin mezuniyet belgesi ya da tezlerinin jüri imzalarını içeren onay sayfasını başvurularına eklemeleri gerekmektedir. Başvuru sahipleri doktora derecesini aldıkları üniversite ile kendi adres, telefon ve elektronik mail bilgilerini başvurularında belirtmelidirler.